niedziela, 24 kwietnia 2022

Wymiana międzynarodowa - wyniki rekrutacji

Znamy już nazwiska osób, które będą reprezentować naszą szkołę podczas kolejnej już wymiany uczniów - tym razem  w Hiszpanii,  w ramach międzynarodowego projektu Erasmus+ Partnerstwa Strategiczne Take 2 -collaborACTION"


Klara Kaszubska z kl. VIA

Julia Żylińska z kl. VIIE

Natalia Sidorowicz z kl. IVD

Anna Kulesza z kl. IVD


W tej wielkiej przygodzie tym razem towarzyszyć im będą panie: Dorota Tomaszewska i Anna Eisler

Uczennicom i ich rodzicom gratulujemy sukcesu!

Podania pozostałych osób, które aplikowały, wezmą udział w rekrutacji na kolejne wyjazdy projektowe  Erasmus+.


PROJEKT „“Take 2… Collabor-ACTION!” : how to promote social inclusion and develop key competences for lifelong learning through the use of cinema and actingtechniques.

3,2,1….Akcja! Rozwijanie kompetencji kluczowych poprzez wykorzystanie kina i technik aktorskich. Projekt dla uczniów z grupy wiekowej 11-14 lat

Koordynator projektu: CEIP Santiago Ramón y Cajal Hiszpania

Szkoły partnerskie:Tirzas pamatskola Łotwa, Istituto Comprensivo "Lombardo Radice-Pappalardo" Włochy, ZSP 2, Gdańsk, Polska.

Projekt jest kontynuacją współpracy naszych uczniów rozpoczętej w trakcie wspólnej pracy na platformie eTwinning, w szczególności podczas lockdown i nauczania online. Biorą w nim udział uczniowie z Hiszpanii, Łotwy, Włoch i Polski.

Celem projektu jest utworzenie wspólnego filmu. Dzięki współpracy międzynarodowej z wykorzystaniem nowoczesnych technologii cyfrowych (współpraca online na Twinspace, tworzenie ankiet online, obsługa oprogramowanie do edycji obrazów i wideo) uczniowie rozwijać będą nie tylko swoją wiedzę i umiejętnośc dotyczące edukacji filmowej, ale i umiejętności interpersonalne, takie jak między innymi praca zespołowa, troska o siebie nawzajem, przywództwo i wartości demokratyczne, przedsiębiorczość i inicjatywa . Dodatkowo uczniowie poznają różne kultury, -Unii Europejskiej,
Celem projektu jest zapewnienie naszym uczniom dostępu do różnych (nietradycyjnych) doświadczeń edukacyjnych i zasobów w zakresie kompleksowej nauki języka obcego ( w tym metodą CLIL) z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, w kreatywny, oparty na współpracy międzynarodowej sposób, poszerzenie wiedzy o różnych krajach Europy, zrozumienia międzykulturowego, rozwój kompetencji społecznych i obywatelskich, pracy w zespole międzynarodowym, kreatywności oraz przede wszystkim motywowanie do autonomii w pracy i chęci dalszego samodoskonalenia.




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz