czwartek, 19 sierpnia 2021

Rozpoczynamy rekrutację uczniów na wyjazdy zagraniczne, zaplanowane w ramach projektów Erasmus+

Kolejny rok szkolny to dla nas czas intensywnej współpracy międzynarodowej w ramach 3 projektów Erasmus+ współpraca szkół.

Rozpoczynamy rekrutację uczniów na wyjazdy zagraniczne, zaplanowane w ramach projektów Erasmus+ "Europe -our home" oraz "Take 2-CollaborAction"

Projekty skierowane są do uczniów klas V-VIII Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Gdańsku.

Kraje docelowe to Włochy, Litwa, Hiszpania i Łotwa.

Zaplanowano 5 wyjazdów, w każdym z wyjazdów uczestniczyć może 4 uczniów .

Udział uczestników w wyjazdach został sfinansowany w ramach środków otrzymanych na realizację projektu Erasmus+ KA2 Edukacja Szkolna Współpraca Szkół/ Partnerswa Strategiczne.

Językiem roboczym projektu jest język angielski.


Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapoznanie się ze szczegółowym regulaminem rekrutacji, wypełnienie zgłoszenia i dostarczenie go do koordynatorów projektu, pani Doroty Tomaszewskiej lub pani Anny Eisler w nieprzekraczalnym terminie do dnia 10.09.2021 r. do godziny 12.00.

Wszystkie dokumenty znajdują się TUTAJ

W rekrutacji bardzo ważne jest zaangażowanie w działania projektowe. Przyjęcie ucznia podczas wizyty partnerskiej w Gdańsku nie jest czynnikiem decydującym, ale będzie dodatkowym atutem i stworzy możliwość większego zaangażowania w działania projektowe.

Bardzo dziękujemy wszystkim tym, którzy już zadeklarowali przyjęcie dziecka.

Potrzebne jest jeszcze kilka rodzin….


Na początku roku, j19-25 IX 2021 gościć będziemy w naszej szkole 16 dzieci z Łotwy, Hiszpanii, Czech i Włoch.

Potrzebne są dla nich domy goszczące, w których młodzież (11-14 lat) będzie mogła przez tydzień żyć rytmem polskiej rodziny i poznać naszą kulturę, kuchnię, miasto i szkołę.

Jeśli dysponujemy wolnym łóżkiem / pokojem, możemy poświęcić sprawie trochę czasu, chcemy rozruszać własne dzieci i lubimy wyzwania, to właśnie jest coś dla nas :) Co robi taka rodzina? Zagraniczny uczeń mieszka w naszym domu przez tydzień, chodzi z naszymi pociechami do szkoły na zajęcia, które są tam zorganizowane (9-17), odbieramy gościa po zajęciach i proponujemy jakieś wspólne zajęcia. Traktujemy naszych gości jak własne dzieci, zapewniamy porcję posiłków (obiad postaramy się zorganizować w szkole, ale śniadanie i kolację na pewno), użyczamy miejsca w naszym życiu (i sercu) na ten tydzień. Dobrze, jeśli ktoś w domu zna angielski choć trochę.


Co jeszcze warto wiedzieć?

-termin spotkania młodzieży w ramach projektu „Europe - our home” 19-25 IX 2021
- gościa odbieramy i odwozimy po wizycie we wskazane miejsce (lotnisko, szkoła, hotel bądź autobus);
- uczniowie są w wieku 11-14 lat; w miarę możliwości będziemy dobierać dzieci wiekiem i płcią
- otrzymają Państwo dokładny plan zajęć, aby można było zorganizować sobie czas;
- wraz z przydziałem dostaniecie Państwo również kontakt do rodziny ucznia, aby można było się z nimi skontaktować i poznać przed przyjazdem;


Jeśli gotowi są Państwo na to szaleństwo, serdecznie zapraszamy! Do wyboru chłopcy i dziewczęta z czterech wspomnianych krajów w wieku 11-14 lat. Można przyjąć również dwie osoby.
Zapraszamy do współpracy, a uczniów do brania udziału w konkursach, które pozwolą im samym wyjechać do naszych partnerów!

Jeżeli macie Państwo czas i ochotę, a także warunki (wystarczy dodatkowe łóżko), to zapraszamy do współpracy - zgłoszenia prosimy przesłać do p. Anny Eisler lub Doroty Tomaszewskiej przez dziennik elektroniczny do 3.09.2021 (piątek).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz