wtorek, 16 kwietnia 2024

Job shadowing w naszej szkole

 W tym tygodniu w ramach wymiany dobrych praktyk Erasmus+ goszczą w naszej szkole 2 nauczycielki z Colegio Nuestra Senora de Loreto-FESD w Madrycie.

Panie Lara i Azucena poznają szkołę, obserwują zajęcia i uczą się naszych metod pracy w przedszkolu i szkole, ale też opowiadają o swojej szkole, prowadzą zajęcia o kulturze, kuchni i tradycjach Hiszpanii, a to wszystko …..w języku angielskim.

Obszary obserwacji to: dostosowanie przestrzeni szkolnej zgodnie z zasadami ekologii, działania na rzecz klimatu, wykorzystanie technologii w nauczaniu i uczeniu się dla zwiększenia atrakcyjności i efektywności, doskonaleni przyswajania języków przez uczniów i nauczycieli, tworzenie europejskiego planu rozwoju szkoły oraz wymiana rozwiązań wypracowanych w projektach Erasmus+ i ich promocja.






niedziela, 14 kwietnia 2024

Wizyta naszych nauczycieli w Escola Secundária Vitorino Nemésio

Grupa naszych nauczycieli  właśnie zakończyła obserwację pracy szkoły Escola Secundária Vitorino Nemésio  w portugalskim Praia da Vitória, odbywającą się w ramach realizacji projektu Erasmus+ "Let's play green". Aktywnie uczestniczyliśmy w zajęciach i projektach prowadzonych przez szkołę oraz w spotkaniach z kadrą i osobami odpowiedzialnymi za ich planowanie i realizację.

Szkoła od wielu lat z sukcesem wdraża innowacyjne rozwiązania dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii (klasy komputerowe - bez podręczników), współpracy międzynarodowej w ramach projektów  z udziałem innych instytucji lokalnych, edukacji właczającej  oraz jest  certyfikowanym  liderem edukacji  ekologicznej (certyfikat krajowy).













wtorek, 2 kwietnia 2024

Kolejne szkolenie nauczycieli za nami

 Ostatni kurs dla nauczcieli w ramach  projektu Erasmus+ "Lets play green"za nami.   Tym razem tematem szkolenia Cultural diversity-Digital classroom, organizowanego przez Avrasmus we francuskim Les Trois Ilets były narzędzia cyfrowe w projektach  i ich wykorzystanie nowoczesnej edukacji na rzecz klimatu i środowiska oraz  w wyrównywaniu szans edukacyjnych uczniów.

Poznaliśmy mocne i słabe strony platform współpracy, metody organizacji, prowadzenia i ewaluacji współpracy międzynarodowej, narzędzia AI, media społecznościowe i tworzenie filmów objaśniających w aplikacji Cupcat jako rozszerzenie nauczania, 

Szkolenie przeprowadzone bylo w innowacyjnej formule-uczestnicy pracowali w grupach odmiennych tematycznie(Cultural diversity, digital classroom), a końcowym etapem była prezentacja na forum wypracowanych przez grupy rezultatów oraz debata i dyskusja wyników między grupami.  

Taki format pozwolił nie tylko na pozyskanie wiedzy i umiejętności cyfrowych zgodnie z tematyką realizowanego projektu,  ale również dodatkowo  na  wymianę dobrych praktyk i dzielenie się doświadczeniami z nauczycielami i kadrą z całej Europy zarówno w tematyce kursu jak i dodatkowo w tematach związanych z różnorodnością i tolerancją podczas codziennej pracy oraz współpracy w ramach projektów międzynarodowych.

Szkolenie odbywa się w ramach realizowanego w szkole projektu Erasmus+ "Lets play green" i zostało sfinansowane ze środków UE. Więcej o projekcie

https://erasmus42gda.blogspot.com/.../lets-play-green.html