wtorek, 22 grudnia 2020

3,2,1….Akcja! Spotknie online

W grudniu w sieci odbyło się spotkanie szkół borących udział w projekcie Erasmus+ KA2 na którym ustalone zostały kolejne etapy projektu w czasie trwającej pandemii.




Projekt 3,2,1….Akcja!Rozwijanie kompetencji kluczowych poprzez wykorzystanie kina i technik aktorskich.” przeznaczony jest dla uczniów z grupy wiekowej 11-14 lat i jest kontynuacją współpracy naszych uczniów rozpoczętej na platformie eTwinning, w szczególności podczas lockdown i nauczania online. Biorą w nim udział uczniowie z Hiszpanii, Łotwy, Włoch i Polski.

Grupa nie jest jeszcze zamknięta. Do udziału w projekcie zapraszamy wszystkich uczniów klas IV-VI, którzy interesują się filmem, kinem i nie boją się wyzwań !


W styczniu pracować będziemy nad logo projektu. Zachęcamy wszystkich do wykonania pracy plastycznej dowolną techniką i przesłanie zdjęcia.

Logo symbolizować powinno cele i tematykę projektu oraz zawierać skróconą nazwę projektu “Take 2… Collabor-ACTION!” , flagi krajów uczestniczących w projekcie.

Celem projektu jest utworzenie wspólnego filmu. Dzięki współpracy międzynarodowej z wykorzystaniem nowoczesnych technologii cyfrowych (współpraca online na Twinspace, tworzenie ankiet online, obsługa oprogramowanie do edycji obrazów i wideo) uczniowie rozwijać będą nie tylko swoją wiedzę i umiejętności dotyczące edukacji filmowej, ale i umiejętności interpersonalne, takie jak między innymi praca zespołowa, troska o siebie nawzajem, przywództwo i wartości demokratyczne, przedsiębiorczość i inicjatywa .

Najlepsza praca wybrana będzie przez Was, rodziców i nauczycieli w głosowaniu online na początku lutego.





czwartek, 17 grudnia 2020

Smart kids of digital world - spotkanie online

 W ubiegłym tygodniu spotkaliśmy się z partnerami projektu Smart Kids of Digital World. Spotkanie odbywało się online. Wspólnie udało się ustalić działania na najbliższy czas oraz omówić nasze dotychcasowe aktywności. Była też możliwość aby podzielić się rozwiązaniami stosowanymi w naszej szkole w czasie eLearningu/nauczania online w ramach wymiany dobrych praktyk.




Uczestniczący w projekcie nauczyciele przygotowali również spot związany ze wspólnie przygotowanym materiałem dydaktycznym do jednego z zagadnień,  promującym projekt  Erasmus+





oraz artykuł w formie prezentacji.





środa, 16 grudnia 2020

Unplugged -Odłącz się! Podsumowanie akcji

Urządzenia takie jak smartfon, komputer czy tablet w codziennym życiu wypełniają nam szczelnie czas -łatwo i szybko dostępna nauka, rozrywka, komunikacja oraz wiele innych funkcji powoduje, że coraz mniej czasu spędzamy z bliskimi lub na rozwijaniu swoich zainteresowań.

Devices such as a smartphone, computer or tablet fill  time  in our daily lives - easy and quickly available learning, entertainment, communication and many other functions mean that we spend less and less time with our loved ones or on developing our interests.


Dlatego miło nam ogłosić, że wśród  uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły znalazło się przynajmniej 102 prawdziwych Twardzieli lubiących wyzwania oraz 110 osób z naszych szkół partnerskich Erasmus+  .

Therefore, we are pleased to announce that among the students, parents and teachers of our school there were at least 102 real Tough guys who like challenges and 110 people from our Erasmus + partner schools as well.

102+110=212! together


Czy było warto? 

Około 70 % wszystkich biorących udział w ankiecie odpowiedziało, że było warto.Was it worth it?

About 70% of all respondents answered that it was worth it.

Połowa biorących udział potwierdziła, że nie było to proste zadanie.

Half of the participants confirmed that it was not an easy task.




Również ponad połowa biorących udział w ankiecie potwierdziła, ze nauczyła się tego dnia nowej umiejętności.

Also, over half of the survey participants confirmed that they had learned a new skill that day.




Chcieliśmy podziękować wszystkim, którzy podzielili się z nami swoimi opiniami i .....zdjęciami.



Ten dzień wszystkim nam przypomniał, że istnieje Świat poza siecią:)  do którego czasem warto wybrać się w podróż.

We would like to thank everyone who shared their opinions and ..... photos with us.

This day reminded all of us that there is an offline world :) which is sometimes worth a trip to.










We wish you a Merry Christmas!

 Nasi uczniowie w ramach zajęć komputerowych przygotowali kartki z życzeniami na Święta i Nowy Rok dla kolegów ze szkół partnerskich  z Turcji, Hiszpanii, Malty, Litwy, Łotwy, Włoch i Czech. Kartki zostały dostarczone. Teraz ich koledzy przygotowują kartki dla nich:) Nie możemy się doczekać!             Oto niektóre z przygotowanych kartek








piątek, 4 grudnia 2020

UNPLUGGED

 Prawdziwe wyzwanie tylko dla „Twardzieli” :) czyli akcja

ODŁĄCZ SIĘ!

Czy należysz do osób, które wstają rano i pierwszą rzeczą, którą biorą do ręki jest telefon?

Może wokół dzieją się ciekawe rzeczy, których nie widzimy, bo jesteśmy zajęci patrzeniem w ekran?

Przyłącz się do naszego wyzwania i spróbuj chociaż na jeden dzień zapomnieć o smartfonie, komputerze, konsoli…..

Po prostu ODŁĄCZ SIĘ !

Czy ten czas może być ciekawy i miły czy będzie to porażka?

Odłóżmy elektronikę, sprawdzanie FB, najnowsze vlogi na YT czy gameplay stream-y.

Powiedzmy „SPRAWDZAM!” innym sposobom na ciekawe spędzenie czasu, tak zachwalanym przez naszych rodziców.

Może okazać się, że nie potrzebujemy aż tyle sprzętu i możemy zrobić coś dobrego dla planety i dla siebie, pamiętając o tym, o czym codziennie, do znudzenia, przypominają nam rodzice-negatywnym wpływie na wzrok i na sen.

Teraz, zwłaszcza podczas nauczania zdalnego, spędzamy baaaardzo dużo czasu przed monitorem, więc będzie to ciekawa alternatywa.

Zachęć znajomych i spędźcie razem czas lub jeśli wolisz-spędź ten czas tylko ze sobą, swoim pupilem i np z dobrą książką:)

A może warto wyjąć zakurzone, ale wciąż ulubione gry z dzieciństwa, żołnierzyki lub klocki ?

Pisanie listów do bliskich, gotowanie, pieczenie ciast, rysowanie, a może szycie-czemu nie nauczyć się czegoś nowego i przy okazji przygotować własnoręcznie prezent?


Przyłącz się do wyzwania w najbliższą sobotę lub niedzielę i daj nam znać następnego dnia, jak Ci poszło.

Klikając na PONIŻSZY LINK możesz podzielić się z nami swoimi wrażeniami i zapoznać się później z wrażeniami innych.

Do naszej akcji przyłączają się koledzy i ich rodziny oraz kadra ze szkół partnerskich Erasmus w całej Europie:)


UNPLUG YOURSELF!    REAL CHALLENGE only for tough guys :)


Are you one of those people who get up in the morning and the first thing they pick up is the phone?

Maybe we cannot see interesting things that are happening around us because we are busy looking at the screen?

Join our challenge and try to forget about your smartphone, computer, console for at least one day .....

Just DISCONNECT!

Can this time be interesting and nice or will it be a failure?

Let's put aside electronics, checking FB, the latest vlogs on YT or gameplay streams.

Let's say "I CHECK!" other ways of spending time in an interesting way, so praised by our parents.

It may turn out that we do not need that much equipment and can do something good for the planet and for ourselves at the same time, remembering what our parents remind us to boredom every day - a negative impact on our eyesight and sleeping.

Now, especially during online learning, we spend a lot of time in front of the computer, so it will be an interesting alternative.


Encourage your friends and spend time together or if you prefer - spend this time only with yourself, your pet and, for example, with a good book in your hand:)

Or maybe it's worth taking out the dusty but still favorite childhood games, toy soldiers or blocks?

Writing letters to beloved ones, cooking, baking, drawing, or maybe sewing - why not learn something new and prepare a gift by yourself at the same time?


Join the challenge on this Saturday or Sunday and let us know the next day how you did.

By clicking on the LINK BELOW, you can share your impressions with us and read the impressions of others later.

Our campaign is joined by friends and their families as well as staff from Erasmus partner schools all over Europe :)








sobota, 24 października 2020

Smart4Future- mądry start szansą na dobrą przyszłość

W ubiegłym tygodniu 4-ka naszych nauczycieli uczestniczyła w szkoleniowej obserwacji pracy  chorwackiej szkoły Osnovna škola Nikole Tesle  w Zagrzebiu. Była to ostatnia już mobilność, odbywająca się w ramach projektu Erasmus+ KA1 „Smart4Future- mądry start szansą na dobrą przyszłość”. Ze względu na sytuację pandemiczną w Europie obserwacja odbywała się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, w reżimie sanitarnym.
Podczas pobytu nauczyciele przez cały tydzień mieli możliwość obserwacji i wymiany dobrych praktyk w zakresie rutynowego używania mobilnych urządzeń uczniów  w nauce,  jako sposób na zwiększenie motywacji i efektywności nauczania, krytycznego  wykorzystanie ICT, samodzielnej pracy uczniów z wykorzystaniem bezpłatnych aplikacji, współpracy na platformie edukacyjnej i  e-learning, grywalizacji w celu pomocy uczniom z trudnościami lub bardziej zaawansowanymi, oceny siebie i innych (kolegów i nauczycieli:) 

Celem obserwacji było również opracowywanie strategii, metod i technik współpracy za pośrednictwem różnych platform edukacyjnych  w celu podniesienia kompetencji cyfrowych, współpracy językowej i świadomości kulturowej, innowacyjność w edukacji - prowadzenie projektów dla uczniów o różnych potrzebach edukacyjnych, szczególnie w sytuacji konieczności przejścia na nauczanie zdalne.

Dodatkowo była możliwość wymiany doświadczeń w zakresie  realizacji i zarządzania projektami międzynarodowymi oraz wprowadzanie ich do scenariuszy zajęć z przedmiotów STEAM, języka obcego lub z metodologią CLIL, analiza szans i zagrożeń,

Na spotkaniu nasi pedagodzy podzielili się wiedzą i dobrymi praktykami w prowadzonych przez siebie projektach międzynarodowych Erasmus+.

Była też możliwość zapoznania się z chorwackim systemem edukacji, sposobem jego funkcjonowania w sytuacji pandemii, a także z kulturą i tradycjami regionu.

Dzięki poznaniu praktycznych aspektów aplikacji i zastosowanych w pracy na platformach edukacyjnych  rozwiązań,  będzie możliwość lepszego, efektywnego  wykorzystania ich w codziennych spotkaniach z uczniami:)






środa, 14 października 2020

#erasmusdays

Z okazji obchodów Erasmus Days postanowiliśmy wspólnie świętować. Po zaprezentowaniu projektów w szkołach, uczniowie wspólnie,  przygotowywali napis promujący projekty Erasmus+ i współpracę międzynarodową między szkołami jako świetny sposób na niestandardową, kreatynwną naukę o  Europie, o tolerancji i różnorodności kultutrowej. Efekt naszej współpracy poniżej. Nie możemy doczekać się kolejnych zadań! 
Każda drużyna przygotowała litery ukazujące charakterystyczne dla danego kraju miejsca, tradycje, kolory, potrawy itp. do wspólnego napisu promującego program Erasmus+.
Pierwsza praca wykonana została wraz z naszymi kolegami z Włoch, Hiszpanii i Łotwy (Projekt  Take 2 collabor-ACTION)
Druga praca wykonana z naszymi kolegami z Hiszpanii, Malty i Turcji stworzyliśmy wspólnie rodzaj murala. (Projekt Smart kids of digital world)
Wyszło świetnie:)








czwartek, 17 września 2020

Pierwsze spotkania projektowe z partnerami Erasmus+ za nami

Wraz z naszymi partnerami ze szkół europejskich rozpoczęliśmy planowanie wspólnych działań  projektowych na ten rok szkolny.  Wszystkie spotkania odbywały się online.

   Spotkanie z partnerami projektu "Smart kids of digital world"


Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego i nowego projektu Wasi koledzy ze szkoły partnerskiej na Łotwie ( Projekt  „“Take 2… Collabor-ACTION!”) przygotowali dla szkół partnerskich specjalny film. 






czwartek, 20 sierpnia 2020

Nasze projekty Erasmus+ Update

 Dłuugo nas nie było, ale wracamy:)

Od września w naszej szkole kontynuujemy realizację 3 projektów rozpoczętych w ubiegłym roku szkolnym oraz rozpoczynamy jeden nowy. Terminy realizacji wizyt partnerskich będą ustalane w czasie, kiedy sytuacja pandemiczna w Europie będzie stabilna i nie będzie zagrożenia bezpieczeństwa zdrowotnego uczestników. W razie potrzeby czas realizacji projektów zostanie wydłużony.

Każdy projekt skierowany jest do innej grupy docelowej. Trzy pierwsze to projekty współpracy szkół w zakresie Partnerstw Strategicznych/ Współpracy Szkół Edukacji Szkolnej, czwarty projekt realizowany jest w ramach akcji 1 czyli Mobilność kadry edukacji szkolnej i ma na celu rozwój kompetencji zawodowych kadry i dalszy rozwój współpracy międzynarodowej. Językiem roboczym wszystkich projektów jest język angielski.

Poniżej krótki opis tego, czym będziemy się zajmować:)


Erasmus+ Partnerstwa Strategiczne Współpraca Szkół


PROJEKT „SMART KIDS OF DIGITAL WORLD” dla uczniów z grupy wiekowej 6-10 lat

Czas trwania: 1.09.2019-31.08.2022

Koordynator projektu: ZEKİ ALTINDAĞ Primary School, Konya, Turcja

Szkoły partnerskie: ZSP nr 2, Gdańsk, Polska, CEIP Mata Linares San Vicente de la Barquera, Hiszpania , St.Francis School Cospicua, Cospicua, Malta


Celem projektu jest podniesienie jakości edukacji w zakresie bezpiecznego, odpowiedzialnego korzystania z internetu i zapobiegania problemom uzależnienia od technologii wśród dzieci poprzez budowanie wartości solidarności społecznej, aktywnego obywatelstwa, wspieranie rozwoju psychicznego, fizycznego, społeczno-emocjonalnego uczniów wszystkich szkół biorących udział w projekcie, rozwijanie i wzmacnianie wartości uniwersalnych: miłości, szacunku, przyjaźni, cierpliwości, samokontroli.

2019-1-TR01-KA229-074025_ 2


PROJEKT „EUROPE – OUR HOME” dla uczniów z grupy wiekowej 11-14 lat

Czas trwania: 1.09.2019-31.08.2022

Koordynator projektu: Zakladni skola Kravare, prispevkova organizace, Kravaře, Czechy

Szkoły partnerskie: Istituto Comprensivo "Egnazio Danti" , Alatri, Włochy, Prienu ,,Azuolo" progimnazija, Prienai, Litwa, ZSP 2, Gdańsk, Polska, C.R.A. Sierra de Alcaraz , Robledo, Hiszpania


Celem projektu jest zapewnienie naszym uczniom dostępu do różnych (nietradycyjnych) doświadczeń edukacyjnych i zasobów w zakresie kompleksowej nauki języka obcego ( w tym metodą CLIL) z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, w kreatywny, oparty na współpracy międzynarodowej sposób, poszerzenie wiedzy o różnych krajach Europy, zrozumienia międzykulturowego, rozwój kompetencji społecznych i obywatelskich, pracy w zespole międzynarodowym, kreatywności oraz przede wszystkim motywowanie do autonomii w pracy i chęci dalszego samodoskonalenia.

2019-1-CZ01-KA229-061171_2



PROJEKT „“Take 2… Collabor-ACTION!” : how to promote social inclusion and develop key competences for lifelong learning through the use of cinema and actingtechniques.


3,2,1….Akcja! Rozwijanie kompetencji kluczowych poprzez wykorzystanie kina i technik aktorskich. Projekt dla uczniów z grupy wiekowej 11-14 lat

Czas trwania: 1.09.2020-31.08.2022

Koordynator projektu: CEIP Santiago Ramón y Cajal Hiszpania

Szkoły partnerskie:Tirzas pamatskola Łotwa, Istituto Comprensivo "Lombardo Radice-Pappalardo" Włochy, ZSP 2, Gdańsk, Polska.

Projekt jest kontynuacją współpracy naszych uczniów rozpoczętej w trakcie wspólnej pracy na platformie eTwinning, w szczególności podczas lockdown i nauczania online. Biorą w nim udział uczniowie z Hiszpanii, Łotwy, Włoch i Polski.

Celem projektu jest utworzenie wspólnego filmu. Dzięki współpracy międzynarodowej z wykorzystaniem nowoczesnych technologii cyfrowych (współpraca online na Twinspace, tworzenie ankiet online, obsługa oprogramowanie do edycji obrazów i wideo) uczniowie rozwijać będą nie tylko swoją wiedzę i umiejętnośc dotyczące edukacji filmowej, ale i umiejętności interpersonalne, takie jak między innymi praca zespołowa, troska o siebie nawzajem, przywództwo i wartości demokratyczne, przedsiębiorczość i inicjatywa . Dodatkowo uczniowie poznają różne kultury, -Unii Europejskiej,
Celem projektu jest zapewnienie naszym uczniom dostępu do różnych (nietradycyjnych) doświadczeń edukacyjnych i zasobów w zakresie kompleksowej nauki języka obcego ( w tym metodą CLIL) z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, w kreatywny, oparty na współpracy międzynarodowej sposób, poszerzenie wiedzy o różnych krajach Europy, zrozumienia międzykulturowego, rozwój kompetencji społecznych i obywatelskich, pracy w zespole międzynarodowym, kreatywności oraz przede wszystkim motywowanie do autonomii w pracy i chęci dalszego samodoskonalenia.

2020-1-ES01-KA229-083004_2

Regulamin rekrutacji do projektu wkrótce.





Erasmus+  Mobilność kadry edukacji szkolnej



PROJEKT „Smart4Future- mądry start szansą na dobrą przyszłość”

Czas trwania: 1.09.2019 – 30.04.2021

Grupa docelowa: kadra ZSP nr 2, Gdańsk
Partner projektu: Osnovna skola Nikole Tesle, Chorwacja

Celem projektu jest poznanie i wdrożenie najnowszych, atrakcyjnych dla uczniów i efektywnych metod i narzędzi nauczania języka angielskiego i innych przedmiotów, w tym metodą zintegrowanego nauczania językowo - przedmiotowego, również z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi TIK - urządzeń mobilnych, platform edukacyjnych, opracowanie nowoczesnych materiałów dydaktycznych, wzrost motywacji i zaangażowania nauczycieli i uczniów w projekty międzynarodowe, a także zmniejszenie wpływu barier środowiskowych na przyszłość dzieci, wyrównanie szans edukacyjnych, a w przyszłości lepszy dostęp do edukacji i pracy w Europie.

2019-1-PL01-KA101-061562




piątek, 29 maja 2020

#STAY HOME

Wasi koledzy ze szkoł partnerskich w projekcie Erasmus+ 
"Smart kids of digital world"  
przygotowali dla nas specjalną wiadomość.  
Dziękujęmy i przesyłamy Wam wirtualne uściski.
  Do zobaczenia wkrótce!

Your schoolmates from partner schools in  Erasmus+ project  
"Smart kids of digital world" 
have prepared a special message for us.
Thank you and we are sending you virtual hugs.
   See you soon!

 St. Francis School Cospicua na  Malcie,  






CEIP MATA LINARES  San Vicente de la Barquera  Cantabria, Hiszpania





 ZEKİ ALTINDAĞ Primary School, Konya, Turcja

piątek, 22 maja 2020

#STAY HOME PL

Razem z naszymi przyjaciółmi ze szkół w Czechach, Włoszech, Hiszpnii, Łotwie, Turcji i Malcie wzajemnie się wzspieramy w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Korzystając z wolnego czasu Polska drużyna przygotowała krótką informację dla szkół partnerskich dla poprawy nastroju:)



czwartek, 21 maja 2020

Take 1...Collabor-Action

Podczas długich dni  spędzanych w domu, tęskniąc za szkołą i kolegami, a nawet za sprawdzianami:) nasi uczniowie przygotowali animację dla swoich kolegów z Włoch, Hiszpanii i Litwy.
Animacja ta jest adaptacją polskiej  legendy o Smoku Wawelskim.
Praca nad projektem w 100% odbywała się zdalnie, co było nie lada wyzwaniem. 
Podobne filmy przygotowaly dla nas drużyny naszych partnerów.
Cała historia tworz rodzaj opowieści z podróżą w czasie. 

Autorzy projektu kl VIIa

Dyrektor zamieszania:  Emilia  i Kuba 
Montaż: też Kuba :)
Tajemnicze głosy czyli lektorzy: Adam i Mateusz
Ilustracje i scenografia: Natasza, Julka, Vanessa, Agata, druga Vanessa, Laura, Lisa, Olek, drugi Olek:),  Kuba, Łukasz, drugi Łukasz, Kacper, drugi Kacper, Adam,Radek, Tomek
Kierownik planu i autor prototypu postaci: Natasza


Brawo za odwagę i kreatywność!


środa, 18 marca 2020

Ogłoszenie

W związku z obecną sytuacją w Europie informujemy, że wszelkie działania związane z mobilnością uczniów i nauczycieli zostają wstrzymane do czasu unormowania się sytuacji dotyczącej bezpieczeństwa zdrowia publicznego, które jest priorytetem w działaniach. 
Wtedy też zostaną ustalone nowe terminy zarówno mobilności uczniów  jak i nauczycieli.





czwartek, 13 lutego 2020

Brawo Zuzia!

4 lutego w naszej szkole odbył się uroczysty apel podsumowujący pracę w I półroczu.
Na apelu wyróżnieni zostali uczniowie, których praca i talent zostały docenione nie tylko w szkole, ale również wśród uczniów i nauczycieli innych szkół.
Wśród wyróżnionych znalazła się Zuzia Bryłka z klasy IIc, która zaprojektowała zwycięskie logo dla międzynarodowego projektu "SMART KIDS OF DIGITAL WORLD". W elektronicznej ankiecie konkursowej swoje głosy oddało 833 osoby - uczniowie, rodzice i nauczyciele ze szkół w Hiszpanii, Turcji, Malcie i Polsce. Praca Zuzi uzyskała najwięcej głosów i zajęła pierwsze miejsce.
Na wyróżnienie zasłużyła również praca uczennicy klasy III - Martyny Galczewskiej.
Jeszcze raz gratulujemy i dziękujemy!
Poniżej zwyciężczyni podczas wręczania nagroody.



„Smart4Future- mądry start szansą na dobrą przyszłość” - kolejne szkolenie kadry


W lutym 2 osobowy zespół nauczycieli naszej szkoły uczestniczył w szkoleniu „Bring Your Own Device - active and autonomous learning strategies with mobile devices”.
Szkolenie prowadzone było przez profesora Mauro Figueiredo, wykładowcę Universidade do Algarve i było kolejnym etapem realizacji projektu Erasmus+ KA1, w ramach którego kadra edukacyjna rozwija swoje kompetencje zgodnie z Europejskim Planem Rozwoju.

Treści szkolenia były ściśle powiązane z potrzebami szkoły i dotyczyły integracji urządzeń mobilnych w scenariusze lekcji jako sposobu na zwiększenie motywacji i efektywności nauczania, krytycznego korzystania z technologii, pracy indywidualnej z wykorzystaniem bezpłatnych aplikacji oraz współpracy na platformie edukacyjnej, w tym e-learningu.

Największą cześć szkolenia stanowiło zapoznanie z bezpłatną platformą Milage Learn+ wspierającą uczniów i dostosowaną do różnych stylów uczenia się, zawierającą również funkcję grywalizacji o różnych poziomach trudności ćwiczeń. Zawiera ona również ocenę umiejętności samodzielnych i wzajemnych, promuje umiejętności cyfrowe, komunikacyjne i współpracy.

Jak na wielu szkoleniach międzynarodowych była także okazja na wymianę doświadczeń, zainspirowanie się pomysłami i podzielenia się rozwiązaniami stosowanymi w naszej szkole.

W najbliższym czasie będziemy testować platformę wraz z naszymi uczniami:)





PROJEKT „Smart4Future- mądry start szansą na dobrą przyszłość” prowadzony jest w ZSP nr 2 w Gdańsku w ramach programu Erasmus+ KA1

Czas trwania: 1.09.2019 – 31.08.2020
Grupa docelowa: kadra ZSP nr 2, Gdańsk
Celem projektu jest poznanie i wdrożenie najnowszych, atrakcyjnych dla uczniów i efektywnych metod i narzędzi nauczania języka angielskiego i innych przedmiotów, w tym metodą zintegrowanego nauczania językowo - przedmiotowego, również z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi TIK - urządzeń mobilnych, platform edukacyjnych, opracowanie nowoczesnych materiałów dydaktycznych, wzrost motywacji i zaangażowania nauczycieli i uczniów w projekty międzynarodowe, a także zmniejszenie wpływu barier środowiskowych na przyszłość dzieci, wyrównanie szans edukacyjnych, a w przyszłości lepszy dostęp do edukacji i pracy w Europie.
2019-1-PL01-KA101-061562
Projekt współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+.